Mire jó a köpölymasszázs?

2020.11.25

Kis műanyag harangokkal masszírozunk, kilazíthatjuk az izmokat, eldolgozhatunk velük mélyebb, kézzel csak nehezen kimasszírozható izom-letapadásokat, csomókat. A köpölyözés során vákuum keletkezik, melynek hatására a kezelt területen a kapilláris erek kitágulnak, fokozott vérbőség alakul ki az adott területen; javul a bőr, az izom, és a kezelt területhez tartozó belső szervek vérellátása, keringése, anyagcseréje.

I

Hogyan zajlik a köpölyöző masszázs?

A köpölyözés során vákuum keletkezik, egy a test távolabbi pontjairól a köpölyözés területére áramlik a vér. Ilyenkor tehát a távoli területeken vérhiány alakul ki, erre a szervezet úgy reagál, mintha valahol nagy vérveszteség volna. Elkezdi erőteljesen termelni az új vért, mozgósítja a szervezet vérellátásának felelőseit. Csökken az erekben a belső nyomás, az erek külső falára így a testnedvek tudnak nagyobb nyomást gyakorolni, ami a vér PH-ját egyensúly irányba tereli. Az erekre ható külső nyomás növekedése a sejtekben pozitív reakciót vált ki. A helyileg fellépő vérbőség aktivizálja a szervezet egy vagy több meridiánját, ezzel is fokozva a bioenergia áramlását.

Milyen panaszok esetén segíthet a köpölyöző masszázs

A terapeuták a köpölyözést az ún. kivezető eljárások között tartják számon, mivel a kezelés a szövetekből eltávolítja a méreganyagokat. Ehhez azonban sok folyadék szükséges, ami kimossa, kiöblíti a salakanyagokat a kötőszövetből. Ajánlatos tehát minden köpölyözés után fokozni a folyadékbevitelt!

Javasolt az alábbi mozgásszervi problémák esetén:

  • Nyakfájás (fejfájás, migrén)
  • Hátfájás, köteges, csomós hátizmok
  • Vállfájás
  • Derékfájás
  • Gerincsérv esetén

Milyen esetekben nem javasolt a köpölyöző masszázs?

  • gyógyulatlan sebek környékén
  • véralvadási problémák, leukémia, vérzékenység, extrém magas vérnyomás
  • akut láz
  • érzékeny, vékony bőrrel fedett területek (genitáliák, szem)
  • friss műtét (1-2 hetes)

A köpölyözésnek több változata létezik:

Ültetett köpöly

Az olajjal előmasszírozott bőrfelületre helyezem a köpölyöket, és maximum 10-15 percig hagyom a bőrön.

Villám köpöly

Cuppogó köpölyözésként is ismerik, a lényege ugyanis az, hogy a száraz bőr ugyanazon pontján gyors egymásutánban felemelem, majd újra visszahelyezem a köpölyt, és a mozdulatsor a vákuum hatására cuppogó hangot ad ki. Ezt a kíméletes módszer a legyengült szervezet megerősítésére hatásos, illetve alkalmazom arcmasszázsnál is.

Csúsztatós köpöly (népi nyelven "nyúvasztás")

Ezzel a változattal a nagyobb bőrfelületeket lehet kezelni. A beolajozott bőrre nagyobb méretű köpölycsészét helyeznek, majd azt az izomzaton többféle irányba húzom. A szívó hatás miatt a bőr kipirosodik. Izomfájdalmak, reumatikus betegségek enyhítésére alkalmazom. 

Ezeket a techikákat a Fájdalom OFF és az OKnyomozó masszázscsomagnál is alkalmazom, a fájdalmas terület függvényében.

Érdekesség!

A 2016-os olimpián Michael Phelps-t kapták lencsevégre a fotósok köpöly nyomaival a hátán. 

© 2020 Wellness Kuckó 5516. Körösladány, Batthyány utca 36. 
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el